Vorig jaar las ik met heel erg veel plezier Hoe moeilijk kan het zijn?, een heerlijke small town romance die gewoon alles had. Je begrijpt dat ik dan ook heel veel zin had in Susans nieuwe boek dat zich ook nog in hetzelfde dorpje (en zelfs in dezelfde B&B) plaatsvindt! Ik werd verrast met een mooie paperback en vandaag lees je mijn recensie!
Loïs Winters houdt van lijstjes, overzicht en weten waar ze aan toe is. Samen met haar zus Emma runt ze een B&B in de Oostenrijkse Alpen, en waar de chaotische Emma de ziel van het bedrijf is, houdt Loïs het hoofd koel. Totdat ze de bruiloft van het jaar mogen organiseren – in hun eigen achtertuin, en dat binnen negen weken.
Het bruiloftsdiner wordt verzorgd door Matteo, een Italiaanse chef die net zo gestructureerd en koppig is als Loïs zelf. Hun samenwerking verloopt dan ook allesbehalve soepel. Dat ze het zo warm van hem krijgt is dus uit pure irritatie. Meer niet.
Ondertussen neemt de bruiloft steeds grotere vormen aan en barst de planning uit haar voegen. Lukt het Loïs om alles te redden voordat het instort? En hoelang kan ze haar gevoelens voor Matteo nog afschrijven als ergernis?
Ooooh, wat was het weer een feestje om terug te zijn in de Oostenrijkse Apen en in de B&B van Emma en Loïs. Na al die heerlijke feelgoodromans van Susan weet ik al dat ze fijn kan schrijven en dat heeft ze ook in Hoe is het mogelijk? laten zien. Je vliegt door het verhaal heen en het is heeeeel erg moeilijk om te stoppen met lezen. Net als in het eerste deel in deze duologie (al zou ik het helemaal niet erg vinden als er nog meer boeken over deze fijne B&B verschijnen) zit de sfeer er perfect in. Het is alsof je zelf voor een paar dagen een kamer hebt geboekt en van het uitzicht, de leuke mensen en het lekkere eten mag genieten.
En ook hier klopt alles. De uitwerking van de personages, de voorbereidingen van de bruiloft, de ietwat chaotische dingen die gebeuren, alles is goed gedoseerd. Dit boek is gewoon een must in je koffer deze zomer (of herfst, kan jou het schelen). En als ik dan toch een (ieniemienie) minpuntje moet noemen? Ik had het heeeeel erg leuk gevonden om het verhaal ook deels vanuit Matteo te lezen. Ik ben stiekem wel heel erg benieuwd hoe hij hun eerste ontmoetingen heeft ervaren 😉
Dus, dikke tip, dit nieuwe boek van Muskee!
Liefs,
Marleen
Titel: Hoe is het mogelijk? ♥ Auteur: Susan Muskee ♥ Uitgeverij: Loft
Aantal pagina’s: 232 ♥ ISBN: 9789047213345 ♥ Waardering: ****
Ik heb dit boek als recensie-exemplaar ontvangen, dankjewel Loft en Susan!