Quicksilver – Callie Hart

Noem me oppervlakkig, maar ik ben dol op de prachtige limited editions van Boekerij. Ik heb er heel wat in de kast staan en elke keer krijg ik grijpgrage handjes als er weer een nieuwe editie wordt aangekondigd. Maar wauw, met Quicksilver hebben ze de lat wel HEEEEL erg hoog gelegd. Ik denk oprecht dat dit (met afstand) de mooiste LE is die Boekerij/Best of Fantasy tot nu toe heeft gemaakt. WAT. EEN. PLAATJE! Maar goed, terug naar mijn recensie. Lees je mee?

In een poging te ontsnappen aan haar ter dood veroordeling door de Onsterfelijke Koningin Madra opent Saeris Fane per ongeluk een poort tussen haar rijk en het mythische land van de Fae. Ze wordt gered door Kingfisher, een knappe, mysterieuze, maar humeurige Fae-krijger, die tevens verantwoordelijk wordt voor haar opleiding. Zonder dat ze het door heeft gaat ze een verbond met hem aan: ze zal haar net ontdekte alchemistenmagie moeten gebruiken om het volk van Kingfisher te beschermen in de naderende oorlog tegen de vampiers. Pas als ze deze taak voltooid heeft, zal ze terug mogen keren naar haar eigen rijk.

Hoewel ze een hekel aan hem heeft, valt de aantrekkingskracht tussen Saeris en Kingfisher niet te ontkennen. Kingfisher bezit echter een duister geheim over zijn eigen verleden waardoor hij haar op afstand houdt. Langzaam maar zeker lukt het Saeris om de geheimen rondom haar eigen magie, Kingfisher en de wereld van de Fae te ontrafelen, en beseft ze dat haar lot meer verbonden is met de Fae-krijger dan ze misschien zou willen. Ze zullen samen moeten werken om niet alleen Kingfishers rijk, maar ook om dat van haar te beschermen, tegen de drie-eenheid van mens, fae en vampier die allesverslindend blijkt te zijn.

Nee, ik ga eerst nog even verder op HOE MOOI deze editie is. De dustcover is reversable en beide zijn heel erg mooi. Maar ook die edges? HALLO! Ik heb gewoon keuzestress met welke kant ik dit boek in mijn kast moet zetten. Misschien moet ik elke week wisselen (grapje, geen mens heeft daar tijd voor). Maar goed, alleen al om de prachtige uitvoering MOET dit boek gewoon in je kast staan. Maaaaar… niet alleen om de binnenkant! De inhoud is ook nog eens hartstikke tof en ik kon ‘m echt amper wegleggen.

Het is een romantasy, inclusief een behoorlijke dosis spice (houd ik persoonlijk heel erg van), een knappe MMC en een toffe worldbuilding. En tja, als dat er allemaal in zit, dan heb je me hoor. Ik las dit boek rond dezelfde tijd als ik Fourth Wing en Iron Flame herlas en hoewel er een aantal overeenkomsten in zitten, is dit boek echt een heel verhaal op zich. Ik ben compleet verliefd geworden op Kingfisher (overigens niet op de naam, wat is dat voor naam? :s) en ben blijkbaar een sucker voor tortured hero. Ook de chemie en banter tussen Saeris en Kingfisher is geweldig en had ik al gezegd dat de spice top is?

Het verhaal is verslavend, laat je niet los en voor je het weet ben je zo’n 600 pagina’s verder en zit je in een bookhangover te wachten op november…? Want het boek eindigt met een sterk einde dat je absoluut doet verlangen naar een vervolg. Hopelijk wacht Boekerij niet te lang met de vertaling zodra het vervolg is verschenen, want I CANNOT WAIT!

Yes ik ben enorm fan! Een van de betere romantasy’s die ik de laatste tijd heb gelezen en ik weet zeker dat ik ‘m later dit jaar nog een keer ga herlezen. Puur om er weer in te komen voor het vervolg natuurlijk 😉 Of voor Kingfisher, dat kan ook…

Stond dit boek al op jouw TBR?

Liefs,
Marleen

Titel: Quicksilver ♥ Auteur: Callie Hart ♥ Uitgeverij: Boekerij
Aantal pagina’s: 604 ♥ ISBN: 9789049206154 ♥ Waardering: ****,5
Ik heb dit boek gekregen als recensie-exemplaar, dankjewel Boekerij!

Misschien vind je dit ook interessant

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.