Midden in de nacht – Riley Sager

Vorig jaar maakte ik kennis met thrillerauteur Riley Sager. Ik las De enige die overbleef en die vond ik heel erg tof. Ik keek dan ook enorm uit naar zijn nieuwe boek, Midden in de nacht. Ik had geluk, want ik mocht het boek al voor verschijning lezen! Vandaag lees je mijn recensie.

Wat is het ergste wat er ooit kan gebeuren? Dertig jaar geleden vond in Hemlock Circle een drama plaats in de achtertuin van Ethan Marsh. Toen hij tien jaar oud was, gingen hij en zijn beste vriend Billy daar kamperen. Toen Ethan de volgende ochtend wakker werd, zag hij dat het tentdoek was opengesneden. Billy was verdwenen. Het jongetje is nooit meer teruggevonden. Nu keert Ethan terug naar zijn ouderlijk huis. Hij lijdt aan slapeloosheid en op de weinige momenten dat het slapen lukt, wordt hij geplaagd door nachtmerries. Midden in de nacht gebeuren er vreemde dingen in de rustige doodlopende straat. Er lijkt iemand rond te waren – dat kan Billy toch niet zijn? Geholpen door zijn buren gaat Ethan nogmaals na wat er die nacht dertig jaar geleden precies is gebeurd, in de straat en in het bos ernaast. Hoe meer Ethan te weten komt, hoe meer hij beseft dat geen enkele plek honderd procent veilig is. En dat het verleden doorwerkt in heden.

Vorig jaar werd ik echt omvergeblazen door De enige die overbleef. Plottwist na plottwist en ik kon het boek echt moeilijk wegleggen. Ik had dus stiekem gehoopt dat Midden in de nacht dat ook zou zijn. Maar dat was helaas niet zo. Ik vond deze, zeker in vergelijking met mijn eerste kennismaking, echt tegenvallen. Het verhaal wist met weinig te boeien en de plottwists die oppoppen vond ik geen enkel moment echt verrassend. Het is best een traag verhaal en ik zat allesbehalve op het puntje van mijn stoel. Heel erg jammer, want met De enige die overbleef heeft Sager voor mij wel laten zien dat hij kan schrijven.

Ik vond ook de hoofdpersoon lastig. Vanaf het begin kreeg ik geen klik met Ethan en hoewel dat natuurlijk niet helemaal nodig is om een boek te lezen, zorgde dat bij Midden in de nacht wel voor aanzienlijk minder leesplezier. Ik vond hem een beetje zeurderig, een beetje sneu overkomen. Het enige wat ik wel tof vond, was het einde. Een tikkie overdreven misschien, maar wel sterk. Het einde is ook de enige reden dat ik nog op drie sterren ben geëindigd, haha.

Dit was ‘m helaas echt niet voor mij. Heel jammer, maar misschien waren mijn verwachtingen na De enige die overbleef gewoon te hoog? Ik ben in ieder geval wel van plan om meer boeken van Riley Sager op te pakken!

Heb jij al eens een boek van Riley Sager gelezen?

Liefs,
Marleen

Titel: Midden in de nacht ♥ Auteur: Riley Sager ♥ Uitgeverij: Ambo | Anthos
Aantal pagina’s: 399 ♥ ISBN: 9789026369629 ♥ Waardering: ***
Ik heb dit boek gekregen als recensie-exemplaar, bedankt Ambo | Anthos! 

Misschien vind je dit ook interessant

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.